Lalki Barbie – rozwój i zabawa

Te lalki zna chyba każdy. Nie ma dziewczynki na świecie która nie marzyłaby o pięknej lalce Barbie którą mogłaby przebierać, robić fryzury i po prostu się bawić. Zabawka ta powstała w 1959 roku i od tamtych czasów króluje na rynku jako uniwersalna lalka. Wiele dziewczynek posiada je w swojej kolekcji dobierając przy tym nowe ubrania, domek czy lalkę mężczyznę – Kena. Bez wątpienia jest to świetna rozrywka dla dzieci niezależnie od wieku i płci.

Dlaczego każdy powinien mieć swoją Barbie?

W ciągu ostatnich kilku lat marka Barbie dokonała niesamowitych rzeczy, aby pomóc dziewczynkom odgrywać ich historie i pobudzać ich wyobraźnię za pomocą swoich lalek. Lalki Barbie są narzędziem do wyrażania siebie i opowiadania historii oraz prawdziwym odzwierciedleniem kultury. W tej zabawce nie chodzi o samą zabawkę, chodzi o jej możliwości. Kiedy dzieci tworzą wyimaginowane światy i odgrywają role z lalkami takimi jak Barbie, skłania je to do rozmowy o myślach o emocjach i uczuciach innych. Może to mieć pozytywny, długotrwały wpływ na dzieci, budując społeczne i emocjonalne umiejętności przetwarzania społecznego, takie jak empatia.

Różnorodność lalek Barbie

Lalki barbie za grosze nie tylko dają dzieciom możliwość do ćwiczenia wyobraźni. Marka Barbie stworzyła lalki które oparte są na prawdziwych wzorach do naśladowania, niezwykłych kobietach, które przekraczają granice, poszerzają możliwości i inspirują następne pokolenie. Możliwość kupna lalki w każdej profesji pokazuje, że dawno utarte schematy się zmieniają, a przypisywanie zawodu do płci to przeszłość. Lalki Barbie pokazują, że różnorodność jest piękna, uczą dziewczynki, że mogą być kimkolwiek i dają im prawdziwe wzory do naśladowania. Szeroka gama lalek i ich wyglądu sprawia, że dostępne są lalki o różnych kolorach skóry czy figurach. Dzięki temu już od najmłodszych lat widzi i rozumie się fakt, że każdy jest inny. Prawie 60 lat po powstaniu, Barbie wciąż jest ikoną! A teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jest świetną zabawką, wzorem do naśladowania i nauką różnic pomiędzy ludźmi.